A A A

 

 

 

17 maja 2018 r. w Hali Sportowej w Piątnicy odbył się finał gminnego konkursu „WIĘCEJ WIEM - MÓWIĘ NIE”, poruszającego problem narkotyków i dopalaczy. Organizatorami  wydarzenia byli Wójt Gminy Piątnica, Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piątnicy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Piątnicy . Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Piątnica.  Rywalizacja przebiegała dwuetapowo – I etap odbył się w poszczególnych szkołach - wzięło w nim udział ok 200 uczniów. Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 72 uczniów.

 

W finale uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, podczas którego musieli się wykazać znajomością tematyki dotyczącej szkodliwości narkotyków i dopalaczy dla organizmu człowieka. Następnie wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach profilaktycznych przygotowanych  przez Grupę Ratowniczą Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom Nadzieja pt. ,,Nie pije, nie palę, nie biorę. Wolę pomagać’’ Program z zakresu profilaktyki narkomani i innych uzależnień dla młodzieży z terenu gminy Piątnica. O godzinie 13:30 nastąpiło uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród przez Zastępcę Wójta Gminy Piątnica- Zbigniewa Piotrowskiego , Przewodniczącego Gminem Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych- Antoniego Włodkowskiego oraz Sekretarz Gminy Piątnica-Marię Dziekońską, Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątnicy- Barbarę Rutkowską.

 

Do wygrania były atrakcyjne nagrody za zjecie pierwszego miejsca uczestnik otrzymał SMARTFON HUAWEI P9 LITE 2017 za zajęcie drugiego miejsca TABLET SAMSUNG TAB E T560 i za zajęcie trzeciego miejsca GŁOŚNIK MOBILNY JBL FLIP4 BLU

 

Laureatami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:

Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

Miejsce I: Roksana Zakrzewska- Szkoła Podstawowa w Drozdowie  

Miejsce II: Julia Chrzanowska – Szkołą Podstawowa w Piątnicy

Miejsce III: Maria Frąckiewicz- Szkołą Podstawowa w Piątnicy

Uczniowie klas VII- II gim.:

Miejsce I: Patrycja Bogusz- Szkołą Podstawowa w Piątnicy 

Miejsce II: Joanna Truskolaska- Szkołą Podstawowa w Piątnicy  

Miejsce III: Katarzyna Sokalska – Szkołą Podstawowa w Piątnicy

 Serdecznie gratulujemy!

 

 Dzięki wsparciu i pomocy nauczycieli i pedagogów  ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy. im. mjr. Władysława Raginisa w Piątnicy  konkurs przebiegał sprawnie i  w miłej atmosferze. Dziękujemy :)